Topení Praha logo

Vjezdy a chodníky

Ochrana venkovních chodníků, schodů, vjezdů a dalších prostor je velice důležitá. Díky bezstarostné ochraně před sněhem a ledem zajistíte bezpečný a bezproblémový chod.

Podlahové topení Praha - Vytápěné příjezdové cesty a chodníky EKOTERM - topenipraha
Ochrana vjezdů před sněhem ekoterm praha

Vjezdy

Topné kabely v kombinaci s automatickou regulací udržují vjezdy vždy sjízdné, bez sněhu a ledu. Senzory umístěné v ploše neustále zjišťují zda není teplota a vlhkost nad nastavenými limity pro sepnutí topného systému.

Topné kabely proto netopí nikdy zbytečně, ale vždy jen na tak krátkou dobu, aby sníh a led roztál. To je jeden z důvodů proč je tento způsob ochrany vjezdů tak úsporný.

Schodiště a chodníky

Tyto stavební prvky se v zimním období, zejména při vytvoření náledí či napadnutí sněhu, stávají velmi nebezpečným místem, na kterém může i při malé neopatrnosti dojít k vážným úrazům.

Při ochraně venkovních schodišť je vhodné topné kabely instalovat též na ploše nad a pod schodištěm, aby na těchto plochách nemohla zamrzat odtávající voda.

Ochrana chodníků a vchodů před sněhem ekoterm praha
Ochrana chodníků před sněhem ekoterm praha

Nakládací rampy a parkoviště

Sníh a led je na těchto plochách nejen nežádoucí, ale také extrémně nebezpečný. Proto je nezbytné zajistit bezpečné pracovní prostředí pro manipulaci s těžkými nákladními automobily, a práci všech ostatních pracovníků. Topné kabely s automatickou regulací udržují tyto plochy bezpečné za každých povětrnostních podmínek.

Posuvné brány

Brány s elektrickým pohonem nejsou uzpůsobeny na překonávání odporu napadeného sněhu, nebo namrzlé kolejnice. Tak že se Vám může stát, že takovou bránu v zimě neotevřete, nebo může dojít k jejímu poškození.

Topný kabel sníh a led roztaje, a bránu budete moct používat i v nejtvrdší zimě za všech podmínek.

Ochrana chodníků před sněhem ekoterm praha - zoo

Přednosti ochrany venkovních ploch

Bezpečnost

Nehrozí uklouznutí

Úspora a životnost

Dlouhá a bez nákladů

Údržba

Bez revizí / servisů

Bez starostí

Automatický provoz

Ekologie

Bez použití chemie

Zajímá Vás více informací?

Ozvěte se nám, rádi Vám poradíme!