Topení Praha logo

Historie firmy

První v Československu

Zakladatelé firmy jsou první, kteří montovali topné kabely v Československu. V té době byly topné kabely montovány výhradně pracovníky OPS Roztoky tedy zakladateli firmy EKOTERM.

ekoterm historie firmy - podlahové topení praha
historie firmy - podlahové topení praha - ekoterm

Jak to bylo časem s EKOTERM...

Topné kabely byly aplikovány v Čechách, Moravě a Slovensku především jako podlahové akumulační vytápění rodinných domů, kostelů, správních budov, JZD, galerií, ale i jako protimrazová ochrana podloží mrazicích boxů, ochrana vjezdů apod.

Bylo provedeno mnoho aplikací ochrany potrubí a vytápění loží hospodářských zvířat v zemědělství. Všechny tyto aplikace fungují dodnes.

Rok 1990
Byla založena firma pod názvem EKOTERM a působila v prostorech bývalého OPS Roztoky.
Rok 1991
Začala firma spolupracovat s předním evropským výrobcem topných kabelů dánskou firmou DEVI a od r.1992 se stala prakticky výhradním zastoupením tohoto výrobce pro Českou republiku. Firma EKOTERM rozšířila povědomí veřejnosti o podlahovém topení, a i díky tomu je dnes tento způsob vytápění běžným standardem. Dynamický rozvoj firmy EKOTERM přispěl k budování sítě obchodních partnerů po celé České republice.
Rok 1994
Byla vybudována pobočka v Ústí nad Labem pro operativnější zásobování Severočeského kraje.
Rok 1995
Byl EKOTERM vyhodnocen jako nejlepší prodejce firmy DEVI v ČR.
Rok 1996
Sortiment topných kabelů a termostatů rozšířen o další produkty tepelné techniky. Tento rok začala úzká spolupráce se zástupcem norské firmy NOBO Elektro a.s. a sortiment byl rozšířen o elektrické konvektory a speciální regulaci.
Rok 1997
Byly stávající prostory pro firmu již malé a proto byl zakoupen pozemek v Praze 6 pro výstavbu nového sídla firmy. V roce 1998 byla zahájena výstavba nového sídla firmy. Sortiment byl dále rozšířen o výrobky norské firmy JÖTUL (krbová kamna, krby).
Rok 1999
Byla firma vyhodnocena jako největší prodejce topných rohoží Devimat. Na výstavě v Litoměřicích „Můj dům, můj hrad“ byl termostat Devireg 550 oceněn titulem „nejlepší výrobek výstavy“. Pobočka v Ústí nad Labem získala v soutěži zástupců DEVI titul „Tygr roku 1999“ jako středisko s největším nárůstem obratu v ČR.
Rok 2001
Byla dokončena výstavba firemního sídla na Praze 6, Bělohorská 164.
Rok 2002
Získala firma certifikát ISO ČSN EN 9001: 2001. V soutěži prodejců získala firma ocenění „Šampion roku 2002 nejúspěšnější prodejce výrobků DEVI“.
Rok 2004
Byla navázána spolupráce s firmou THERMOPRAG a tak byl sortiment dále rozšířen o výrobky řízeného infra topení.
Rok 2005
Začala spolupráce s firmou Stiebel Eltron, tím se sortiment rozšířil o další výrobky tepelné techniky (konvektory, průtokové ohřívače vody, sušáky rukou apod.) dále o produkty vzduchotechniky především rekuperační jednotky.
Rok 2006
Získala firma certifikát ISO ČSN EN 14001: 2005.
Rok 2008
Firma EKOTERM navázala spolupráci s firmou Raychem a stala se výhradním regionálním zástupcem této firmy.
Rok 2009
Spuštění e-shopu www.ekotermpraha.cz
Rok 2011
Nabídla firma EKOTERM vlastní, velmi úspěšnou, řadu výrobků zn. EKOHEAT. V témže roce byl spuštěn e-shop pro Německo:
www.ekoheat-fussbodenheizung.de
Firma EKOTERM se pravidelně účastnila mezinárodních i regionálních výstav, prezentace v tištěných i audiovizuálních médiích.
Rok 2015
spuštění e-shopu www.ekoterm-kurenie.sk a modernizace webu www.topenipraha.cz.
Rok 2023
Modernizace webových stránek firmy www.topenipraha.cz.